ريبون چيست؟

ريبون چيست؟
02 اسفند 1394

ريبون چيست؟

ريبون چيست؟

 

براي اينكه بتوانيم بر روي انواع برچسب چاپ كنيم بايد از جوهری مخصوص این کار که اصطلاحا ریبون نام دارد استفاده نماییم. همچنين براي هر نوع ليبل، ريبون مخصوص وجود دارد تا بهترين كيفيت چاپ و ماندگاری بدست آيد ، با در نظر داشتن خواسته ما از چاپ كه می تواند ماندگاري يا کیفیت و یا قیمت آن باشد ریبون ها انواع مختلفی خواهند داشت. پس بايد اطلاعات كامل در خصوص انتخاب ريبون مناسب داشته باشيم كه در ذيل به اختصار توضيحاتي ارايه شده است.

اين نوع ريبون ها كيفيت چاپ بالایي دارند و بيشتر براي چاپ بر روی ليبل های متال Metal ، پی وی سی PVC و تايوك استفاده ميگردند چون چاپ روي اين ليبل ها خيلی حساس بوده و سالهای سال ماندگاری را می طلبد. البته از اين نوع ريبون ها در چاپ بر روی ليبل های ديگر هم ميتوان استفاده كرد. همچنین در رنگ های مختلف نیز موجود می باشند.

 

ریبون ها از نظر شکل ظاهری یکسان می باشد ولیکن با توجه به مواد تشکیل دهنده آن دارای کاربردهای متفاوتی می باشند که این امر موجب اختلاف قیمت آنها نیز می گردد.

 

ریبون های وکس (Wax Ribbon) : مناسب جهت برچسبهای کاغذی با ماندگاری نسبی که نسبت به سایش و رطوبت حساس می باشند.

 

ریبون های وکس رزین(Wax Resin Ribbon) : مناسب جهت برچسبهای کاغذی و متالایز با ماندگاری نسبتا بالا و مقاومت دربرابر سایش و رطوبت.

 

ریبون های رزین (Resin Ribbon) : مناسب جهت برچسبهای متال و برچسبهای اموال با ماندگاری بالا و مقاوم در برابر سایش و آب و الکل.

 

ریبون Super Resin : اين نوع ريبون برای مصارف خاص بكار ميرود. بيشتر براي چاپ روی ليبل اموال و پی وی سی به كار گرفته می شود و در مقابل شوینده های قوی مقاومت بيشتری دارند.

 

 

خرید انواع ریبون