چاپگرهای قابل حمل حرارتی چیست؟

چاپگرهای قابل حمل حرارتی چیست؟
13 اسفند 1394

چاپگرهای قابل حمل حرارتی چیست؟

چاپگرهای قابل حمل حرارتی چیست؟

یک پرینتر حرارتی شامل این اجزای اصلی است:

  • هد حرارتی: ایجاد حرارت کرده و بر روی کاغذ چاپ می زند.
  • پلاتن: یک رول کشنده که کاغذ را به داخل می کشد.
  • فنر: فشار کافی را برای هد حرارتی تامین می کند، باعث برقراری تماس آن با کاغذ حساس به حرارت می شود.
  • بردهای کنترل کننده: برای کنترل مکانیسم.

برای ایجاد پرینت، کاغذ حساس به حرارت بین هد حرارتی و پلاتن گذاشته می شود. پرینتر یک جریان الکتریکی را به المنت های حرارتی هد حرارتی می فرستد، که ایجاد حرارت می کند. حرارت، لایه رنگی حساس به حرارت کاغذ حساس به حرارت را فعال می سازد، که موقع گرما تغییر رنگ می دهد، سپس چاپ تمام می شود.

پرینترهای حرارتی می توانند به دسته های مختلفی طبقه بندی شوند، و امروزه پرینتر حرارتی سیار خیلی محبوب و شناخته شده تر می باشد.

چرا پرینتر حرارتی سیار؟

بسیاری از ابزاری که افراد با خود حمل می کنند، تغییراتی را ایجاد می کنند که همگی در یک ایده مشترک هستند: آنها کارهایی را ممکن می سازند که قبلا انجام همین کارها نیاز به حضور در یک مکان داشت. تلفن های همراه به افراد این امکان را می دهد که هر جایی بتوانند از آن استفاده کنند. MP3 plyer می تواند محتوی یک CD را در وسیله ای دستی به اندازه تقریبی یک ورق بازی ذخیره کند. با استفاده از PADs، گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها، افراد می توانند بطور مستقیم به email، تقویم و سایر تنظیمات دیگر دسترسی داشته باشند.

افراد همچنین از لپ تاپ ها و دستگاه های دستی استفاده می کنند تا بتوانند مدارکی را در حین حرکت ایجاد کنند، و بطور همزمان از مدارک دلخواه خود پرینت بگیرند، لذا به پرینترهای قابل حمل نیاز دارند. پرینتر سیار، شامل پرینترهای جوهر افشان سیار، حرارتی سیار، لیزری سیار، و غیره است.

از طرفی، به منظور افزایش فروش و ارتقای کیفیت سرویس، پرینترهای حرارتی سیار خیلی بیشتری در فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز خدماتی، و غیره استفاده می شوند.